Nasza strona nie pobiera informacji na temat danych osobowych, ani nie używa plików cookies.
Zamieszczone reklamy, foldery, cenniki, program dostaw nie stanowią oferty w rozumieniu art. 71 kodeksu cywilnego.
OFERTA
szukaj na naszej stronie

Folie tunelowe

AGRU oferuje również folie tunelowe AGRUFLEX wraz z akcesoriami do montażu. Zastosowanie PEVLD dzięki swej wyjątkowej elastyczności zapewnia dobre dopasowanie do konturu tunelu, prostą instalację i szczelne miejsca połączeń folii tunelowych z poliolefinu.

Folie tunelowe stosuje się w zabudowie otwartej, tubingowej i górniczej.

  • W zabudowie górniczej klasyczny podział to opaska betonowa, uszczelnienie foliami oraz nośna wewnętrzna opaska betonowa.

  • Zabudowa otwarta umożliwia dużo prostszą technikę montażu niż tunele w zabudowie górniczej. Instalacja folii tunelowych i geowłóknin następuje luźno na już gotową opaskę zewnętrzną tunelu. Zabudowa otwarta umożliwia szybką instalację. W pojedynczych przypadkach używa się również nawet folii uszczelniających PEHD lub LLDPE.

  • W zabudowie tubingowej, w naszym systemie AGRU Easyfix, pasy z rzepami zostają mocowane do betonu w określonym schemacie (3-5 sztuk / m²). Następnie folia tunelowa naciągana jest na ściany tunelu począwszy od dna tunelu. Należy przy tym pamiętać, aby na powierzchnie z rzepami był wywierany odpowiedni nacisk. Wyrównanie folii przy tej metodzie wykładania jest możliwe na każdym etapie prac.