Nasza strona nie pobiera informacji na temat danych osobowych, ani nie używa plików cookies.
Zamieszczone reklamy, foldery, cenniki, program dostaw nie stanowią oferty w rozumieniu art. 71 kodeksu cywilnego.
OFERTA
szukaj na naszej stronie

Geotermia

Grupa produktów pod nazwą „Geotermia” to system energii geotermicznej GET, składający się z sond geotermalnych, rozdzielaczy, studni rozdzielczych oraz akcesoriów.

Energia geotermalna

Ciepło geotermalne to energia cieplna, która jest gromadzona w ziemi. Energia ta jest stale odnawiana przez promieniowanie słoneczne i ogrzewanie ze środka ziemi. Dzięki temu, na naszej szerokości geograficznej mamy przez cały rok stałą temperaturę od 8 do 12°C – na głębokości 10 m.

Stałe połączenie z naziemnym źródłem energii gwarantuje system energii geotermalnej GET firmy FRANK. Sondy geotermalne są instalowane pionowo w ziemi. Środek przenoszący ciepło przechodzi przez sondę, pobiera moc geotermiczną z ziemi i dozuje energię do pompy ciepła. Pompa ta w procesie termodynamicznym zwiększa dostarczoną temperaturę i dostarcza ją do systemu ogrzewania ciepłą wodą. Pompy ciepła przekształcają energię geotermalną przy użyciu 1 kWh energii elektrycznej w 4 kWh (i więcej) ciepła, tzn. można uzyskać 100% zapotrzebowania na ciepło przy użyciu 25% energii pobieranej.

  Zalety:

 • Niezależność od cen oleju i gazu, podatku za energię

 • Opłacalność: pobór 1 kW energii elektrycznej daje około 4 kW

 • Dotowane przez rząd (w zależności od kraju)

 • Pora letnia: sondy geotermalne dostarczają chłodzenie bez dodatkowych kosztów

 • Większy komfort niż przy konwencjonalnych systemach grzewczych

 • Brak kosztów związanych z czyszczeniem kominów i konserwacją systemu grzewczego

 • Oszczędność miejsca: bez komina, bez kotłowni lub pomieszczenia do przechowywania oleju. Konieczne jest tylko ogólne pomieszczenie użytkowe.

 • Z ciepła geotermicznego można korzystać zawsze, bez względu na pogodę i warunki sezonowe

 • Przyjazne dla środowiska: bez emisji, bez śmieci i jakichkolwiek uciążliwości związanych z transportem samochodowym

Sondy geotermalne FRANK

Firma FRANK oferuje podwójne sondy geotermalne, które są dostarczane całkowicie zmontowane. Podstawy sond są zakończone głowicą, do której rury z PE 100-RC są przyspawane przy użyciu specjalnego sprzętu spawalniczego. Sondy geotermalne dostarczane są w zwojach. Nasze sondy spełniają wszelkie obowiązujące normy i posiadaja wymagane certyfikaty.

Rozmiar ruryDługość sondy geotermalnejUwagi
[mm][m]
32 x 2,960, 70, 80, 90, 100, 125, 150standard
32 x 2,9specjalne długościna życzenie klienta
40 x 3,7150, 200, 250standard
40 x 3,7specjalne długościna życzenie klienta

Rozdzielacze

Modułowe rozdzielacze pośrednie, dostępne także z miernikami przepływowymi, są projektowane specjalnie do wykorzystania z sondami geotermalnymi. Sondy d 25 mm, d 32 mm i d 40 mm można łatwo połączyć z wstępnie złożonymi połączeniami zaciskowymi. Istnieje mozliwość podłączenia do rozdzielacza dodatkowych modułów oraz akcesoriów, jak np. przepływomierzy.Studnie rozdzielcze

Studnie rozdzielcze FRANK to optymalne, kompletne, prefabrykowane rozwiązanie do bezpośredniej instalacji sondy geotermalnej i przewodu rurowego na pompie ciepła. Otwór włazowy jest wykonany z polietylenu. Dzięki temu mogą zostać zastosowane indywidualne rozwiązania zgodnie z wymaganiami klienta. Studnia rozdzielcza może być bez problemu zainstalowana i przetransportowana przez dwie osoby na plac budowy.
Sprzęt do zgrzewania i akcesoria

W zakresie geotermii w programie mamy nie tylko sondy oraz rozdzielacze, ale również kształtki elektrooporowe oraz doczołowe z polietylenu wraz z naszymi maszynami spawalniczymi i akcesoriami. Dzięki użyciu tych wszystkich komponentów od jednego dostawcy zapewniamy instalację trwałego i niezawodnego systemu.

Jako uzupełnienie oferty w zakresie geotermii oferujemy zestaw podstawowy do montażu składajacy się m.in. z nakretek, zaślepek, uchwytów mocujacych oraz części montażowych.
Więcej o energii geotermalnej

Do pobrania: