Nasza strona nie pobiera informacji na temat danych osobowych, ani nie używa plików cookies.
Zamieszczone reklamy, foldery, cenniki, program dostaw nie stanowią oferty w rozumieniu art. 71 kodeksu cywilnego.
OFERTA
szukaj na naszej stronie

Kanalizacja PKS

W celu ochrony środowiska naturalnego transport ścieków odgrywa kluczową rolę. Konieczne staje się zastosowanie systemów magazynowania i transportu odpadów, które są szczelne, odporne chemicznie i elastyczne. Systemy kanalizacyjne PKS firmy FRANK gwarantują trwałe i bezpieczne rozwiązania w celu ochrony środowiska przy transporcie i magazynowaniu ścieków. Zastosowanie elastycznych tworzyw szczelnie połączonych za pomocą muf wypiera sztywne i mocowane systemy rurowe.

Systemy kanalizacyjne PKS

 • Rury kanalizacyjne profilowane

  Do budowy trwale szczelnych systemów kanalizacyjnych firma FRANK oferuje homogeniczny system rur kanalizacyjnych profilowanych we wszystkich dostępnych rozmiarach. Rury PKS produkowane są z PE oraz z PP według norm DIN 16961 oraz DIN EN 13476.

  Dzięki zastosowaniu elastycznego tworzywa, jakim jest polietylen, można uniknąć nawet krótkotrwałych przeciążeń rurociągów. Dzięki temu rury PKS nadają się zwłaszcza do podatnych na obciążenia systemów studzienkowych i kanalizacyjnych. Wszystkie produkty możemy zaoferowac już w postaci konfekcjonowania wstępnego, co pozwala znacznie skrócić czas montażu.

  System rur kanalizacyjnych profilowanych PKS składa sie z lekkich rur profilowanych dostępnych w średnicach od DN 300 mm do DN 3500 mm oraz z pasujących do nich częsci, studzienek oraz przyłączeń. Wszystkie komponenty produkowane są z odpornych i trwałych tworzyw jak PE 80, PE 100 oraz PPR. Wszystkie rury kanalizacyjne PKS charakteryzują się zewnętrznym wyprofilowaniem oraz jasną powierzchnią wewnetrzną rury. Od średnicy DN 300 mm oferujemy również rury ze zintegrowaną mufą elektrooporową. Materiał PPR nadaje się szczególnie do kanalizacji w wysokiej temperaturze.

 • Rury kanalizacyjne PKS plus

  Rury kanalizacyjne PKS plus produkujemy wyłącznie z PE 100. Charakteryzują się one zewnetrzną gładką powierzchnią. Systemy te znajdują zastosowanie zwłaszcza przy bardzo dużych zewnętrznych obciążeniach. Oferujemy je w średnicach od DN 600 mm do DN 1200 mm. Grubość ścianek dopasowywana jest do wymagań klienta.


 • Rury ze zintegrowaną kontrolą przecieku

  W rurociągach na obszarach ujęć wody pitnej lub na obszarach, na których mogą zostać zanieczyszczone wody gruntowe w przemyśle chemicznym konieczne jest zastosowanie systemów, które mogą być stale kontrolowane. Taka kontrola następuje za pomocą próżni lub stałego nadciśnienia. Rury Secutec umożliwiają stałą kontrolę, zarówno poprzez zastosowanie urządzenia wskazującego miejsce przecieku, bądź też poprzez użycie przenośnego przyrządu do kontroli przecieku. Rury Secutec są homogeniczne i mogą zostać trwale i szczelnie zgrzane za pomocą zgrzewania doczołowego lub za pomocą zgrzewania ekstruzyjnego. Rury Secutec produkowane są standardowo w rozmiarach DN 300 mm do DN 2000 mm. Grubość ścianki dobierana jest na życzenie klienta. Standardowo dostępne są grubości od 10 mm do 25 mm.

 • Rury kanalizacyjne z jasną powierzchnią wewnętrzną

  W ofercie mamy również rury kanalizacyjne ekstrudowane PE-80/PE-100 wg normy DIN 8074/75 w rozmiarach D 160 mm SDR 17/SDR 11 do D 400 mm z jasną, odbijającą światło powierzchnią wewnętrzną, która umożliwia monitorowanie za pomocą kamery. Jasna powierzchnia produkowana jest metodą koekstruzyjną z wysokojakościowego polietylenu, który jest odporny na agresywne ścieki. Produkcja rur PE odbywa się na urządzeniu posiadającym certyfikat DIN-ISO 9001. W standardowej ofercie mamy rury kanalizacyjne 6- i 12-metrowe. Nietypowe długości możemy wyprodukować na życzenie klienta. Wszystkie rury posiadają certyfikat jakości DIN / EN 10204 - 2.2 lub 3.1.

 • Rury kanalizacyjne drenażowe

  Rurociągi z polietylenu do wody infiltracyjnej w zakresie od DN 300 mm do DN 2400 mm charakteryzują się profilowaną budową rury oraz dziurkami drenażowymi wg życzenia klienta. Rury kanalizacyjne drenażowe dostępne są w długościach 6-metrowych i mogą być dziurkowane na całej lub częściowej powierzchni obwodu rury. Standardowa średnica dziurki to Ø 13 mm, na życzenie klienta możliwe są nawiercenia o średnicy od Ø 5 mm do 15 mm.

System PKS-THERMPIPE

System rur kanalizacyjnych PKS-THERMPIPE® łączy zalety rurociągów kanalizacyjnych PKS® oraz wiedzy z zakresu geotermii. Dzięki temu systemowi można ogrzać budynki mieszkalne lub komercyjne po niskich kosztach wykorzystując energię pochodzącą z ziemi i ścieków. Ten system rurociągów produkowany jest z wysokowartościowych surowców PE-100, co pozwala na jego wieloletnie użytkowanie.

System rur do odprowadzania wody deszczowej

Rury Profix dostępne są w średnicach od DN 300 mm do DN 1200 mm. Posiadają jasnoniebieską powierzchnię wewnętrzną oraz zintegrowane podwójne uszczelnienie. System rur Profix z PP stosuje się do odprowadzania wód powierzchniowych i deszczowych. Dzięki temu, że zastosowany polipropylen jest elastycznym materiałem, rury i studzienki Profix mogą przejąć obciążenia nie powodując pęknięć ani uszkodzeń. Zastosowane i sprawdzone podwójne uszczelnienie uniemożliwia zarówno infiltrację wód jak również ich późniejsze przedostanie się do gruntu.

Studzienki

W systemach kanalizacyjnych profilowanych mamy do dyspozycji całą gamę studzienek oraz budowli specjalnych posiadających różnorodne funkcje. Dzięki zastosowaniu materiałów jak PE oraz PP możliwe jest szybkie zgrzewanie systemu. Dolna część studzienki PKS, mająca bezpośredni kontakt ze ściekami lub wodą gruntową wykonana jest z odpornego na korozję polietylenu lub polipropylenu. W zależności od potrzeb studzienki mogą być w całości wykonane z PE 80, PE 100 lub PPR, lub też zawierać elementy betonowe. Do łączenia studzienek PKS z rurami stosuje się mufy elektrooporowe lub specjalne końcówki. Studzienki PKS posiadają jasną, gładką powierzchnię wewnętrzną i niewielką wagę.

Mufy przyłączeniowe

Mufy przyłączeniowe firmy FRANK wykonane są z PE 100 i posiadają zintegrowany zatopiony drut. Dzięki zgrzewaniu elektrooporowemu oraz dodatkowo zastosowaniu kołnierzy murowych FRANK możliwe jest trwałe połączenie rurociągu ze studzienką.


Kołnierze murowe

Kołnierze murowe z EPDM umożliwiają szczelne prowadzenie rurociągów przez ściany i płyty betonowe oraz studzienki. Można je stosować do wszystkich dostępnych materiałów, pod warunkiem, że powierzchnia rury jest czysta, gładka i jednorodna. System kołnierzy murowych nadaje się do wszystkich dostępnych średnic rurociągów oraz materiałów, z jakich są wykonane.